Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
To już kolejny rok realizacji drugiego międzynarodowego programu Erasmus+ w naszej szkole. Tym razem nosi on tytuł„E-schools for the Future”. Niestety ze względu na pandemię to pierwsze spotkanie z naszymi partnerami z Włoch, Turcji, Portugalii i Hiszpanii. Tym razem w dniach 23.10-30.10.2022 r. do Hiszpanii pojechało trzech nauczycieli, żeby omówić plan kolejnych aktywności. Mamy nadzieję, że na kolejne spotkanie, we Włoszech będziemy mogli zabrać także uczniów.
W ciągu pierwszych dni zobaczyliśmy miasto Santiago de Compostela i szkołę partnerską (szkoła średnia) IES LAMAS DE ABADE. Odwiedziliśmy wspaniałe miejsca i poznaliśmy niezwykłych ludzi. Szkoła IES LAMAS de ABADE i zaprzyjaźniona szkoła sąsiednia pokazały nam jak uczniowie uczą się w Hiszpanii zawodu fryzjera, ratownika medycznego, protetyka czy kucharza. Poprzez zorganizowany streaming (wirtualne spotkanie) w Santiago byli też uczniowie naszej szkoły. Przywieziemy wspomnienia, wiedzę i doświadczenie. Na pożegnanie
z naszymi przyjaciółmi z programu Erasmus+ na pamiątkę zostawiliśmy prezenty promujące naszą szkołę oraz Miasto Zgierz. Jeże zostały w Hiszpanii i pojechały do Włoch, Turcji oraz Portugalii.