Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Drugie spotkanie w ramach projektu „E-school for the Future” odbyło się we Włoszech, na pięknej wyspie Procida w dniach 08.05-15.05.2022 r. Uczestniczyło w nim dwóch nauczycieli i 6 uczniów z klasy VIII. Pierwszy dzień był bardzo pracowity, ale jakże efektywny i do tego przyjemny. Odwiedziliśmy szkołę podstawową Instituto Comprensivo Statale „1° CD – CAPRARO” . Nasi uczniowie pokazywali przygotowaną przez siebie prezentację o szkole i naszym mieście. Obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez tamtejszą młodzież. Nasza Pani Dyrektor, w geście solidarności z mieszkańcami Ukrainy, powiedziała kilka słów o trudnej sytuacji uczniów ukraińskich w polskich szkołach, starając się uwrażliwić wszystkich Europejczyków na krzywdę, która ich dotyka oraz wezwać wszystkich do pomocy. Koordynatorzy spotkali się by omówić kolejne aktywności w projekcie. Dzień zakończyliśmy na zwiedzaniu wyspy. Kolejny dzień projektu uczniowie spędzili ze swoimi rówieśnikami. Od rana zorganizowane były warsztaty w szkole, a po południu poznawali zakamarki wyspy wraz ze swoimi nowymi rodzinami. Był nawet czas na kąpiel w morzu. Nauczyciele w tym czasie odwiedzili wyjątkową szkołę w Neapolu, w której znajdował się zabytkowy kościół. Pożegnanie było trudne, bo zostawiliśmy tam wspaniałych przyjaciół.