Ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu
Dziś czyli 31.08.2022 zakończyliśmy realizację zadania „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu” sfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi i Miasto Zgierz. Koszt całkowity zadania to 54 055 zł, z czego kwota dofinansowania WFOŚiGW w Łodzi to 48 649 zł. W ramach zadania wyremontowano pomieszczenie gospodarcze i stworzono zaplecze do pracowni fizyko-chemicznej.
W sali zamontowano rolety zaciemniające i położono tematyczną fototapetę. Zakupiono i zamontowano monitor, który pozwoli wykorzystać interaktywne pomoce dydaktyczne.
W pracowni fizyko-chemicznej zamontowane zostało dygestorium. Remont zaplecza polegał na malowaniu ścian i sufitu, położeniu wykładziny, zamontowaniu oświetlenia oraz wymianie instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Na zapleczu pracowni postawiono szafy, w których przechowywane są zakupione pomoce dydaktyczne, m.in.:
Powstała pracownia fizyko-chemiczna wykorzystywana będzie przede wszystkim na lekcjach fizyki i chemii w klasach 7-8 oraz na zajęciach dodatkowych koła matematyczno-fizycznego oraz koła ekologicznego.
EKOPRACOWNIA
Otwarcie Pracowni Fizyczno-Chemicznej
26 października na pewno przejdzie do historii naszej szkoły. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni fizyczno-chemicznej. Dokonano przecięcia wstęgi będącego symbolicznym aktem oddania do użytku pracowni. Obecni na uroczystości goście Pan Prezydent Przemysław Staniszewski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza Pan Marek Lipiec zwiedzili nową salę oraz zaplecze, a następnie zostali zaproszeni do obejrzenia przygotowanych przez uczniów doświadczeń. Uczniowie: Maria Kosiewicz, Blanka Piotrowicz, Kamil Straszak, Szymon Kinel, Zuzanna Łuczak, Martyna Tomaszewska, Bartosz Tomas, Jan Ziarnik, Justyna Szewczyk przeprowadzili doświadczenia z wykorzystaniem zasobów pracowni. Nad przebiegiem ich działań czuwały panie Katarzyna Kubacka – nauczyciel fizyki oraz Emilia Migowska – nauczyciel chemii. Na zakończenie Pani Dyrektor Julita Skulimowska – Wilk podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie nowej pracowni. Sala fizyczno-chemiczna powstała ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na koniec spotkania pełnego wrażeń na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.